Haberler

Erasmus+ KA171 Bilgilendirme Toplantısı

17.11.2022

Selçuk Üniversitesi Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğünün, Türkiye Ulusal Ajansının Türkiye’deki üniversitelerin Erasmus ve Dış İlişkiler birimlerinde görev yapan akademik personeline yönelik düzenlediği “Erasmus+ 2023 Dönemi Uluslararası Kredi Hareketliliği (KA171) Bilgilendirme Toplantısı”na ev sahipliğini yaptığı etkinliğe Türk - Alman Üniversitesini temsilen Öğr. Gör. Rıdvan GÜNDOĞDU katılım sağlamıştır.

Türkiye Ulusal Ajansı KA171 Koordinatörü Dr. Selen Tokgöz ve KA171 uzmanları, Uluslararası Kredi Hareketliliği’ne ilişkin genel bilgilendirmede bulundu. Dr. Tokgöz, “Projeleri, 2015 yılından beri alıp yürütüyoruz. Yaklaşık 80 – 90 – 100 bandında değişen başvurular alıyoruz. Oysaki 200’den fazla ECHE sahibi kurumumuz var. Son yıllarda başvuru sayımız 90 – 100 bandında seyrediyor. Her ne kadar hibemiz kısıtlı olsa da daha fazla olmasını diliyoruz. Biz o kısıtlı hibeyi talep eden üniversitelerimize adil, şeffaf şekilde dağıtmak üzere çalışıyoruz. Bugün burada 100’den fazla kurumumuz var. Ne kadarı bize başvuracak, bunu hep birlikte göreceğiz. Geçen sene 89 tane KA171 projesini destekledik. Biz, elimizdeki hibe aşağı yukarı aynı olsa da daha çok kuruma ulaşmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Toplantı kapsamında Öğr. Gör. Özlem Yelda Dilmen ve Dr. Öğr. Üyesi Fehim Kuruloğlu, sunumlarında konuyla ilgili tecrübelerini paylaştı. Proje başvurularında karşılaşılan zayıf yönlerin de tartışıldığı toplantı, soru – cevap bölümüyle sona erdi.